2010. október 12., kedd

Egy kis WS... :)

Sziasztok! :D

Kezdjük azzal, hogy majd' kiugrom a bőrömből! :)) Tegnap délután a World Series by Renault hivatalos fészbúk oldalán és a magyar WSR FB oldalon is közzétették a jó hírt: megvan a 2011-es versenynaptár! :) A magyar futam változatlanul július első hétvégéjén kerül megrendezésre, ami jövőre másodika és harmadika. :D

ÁPRILIS 16-17.: MOTORLAND ARAGÓN, SPANYOLORSZÁG
ÁPRILIS 30-MÁJUS 1.: SPA-FRANCORCHAMPS, BELGIUM
MÁJUS 14-15.: MONZA, OLASZORSZÁG (FR 3.5 SOROZAT)
MÁJUS 28-29.: MONTE-CARLO, MONACO (FORMA-1-ES BETÉTFUTAM, FR 3.5 SOROZAT)
JÚNIUS 18-19.: NÜRBURGRING, NÉMETORSZÁG
♥♥♥♥♥♥♥ JÚLIUS 2-3.: HUNGARORING, MAGYARORSZÁG ♥♥♥♥♥♥♥
AUGUSZTUS 20-21.: SILVERSTONE, NAGY-BRITANNIA
SZEPTEMBER 17-18.: PAUL RICARD, FRANCIAORSZÁG
OKTÓBER 8-9.: BARCELONA, SPANYOLORSZÁG

Hétvégén Catalunyában véget ért a 2010-es szezon, a FR 3.5 mezőnye azonban nem tétlenkedik, máris megkezdték a felkészülést a következő idényre. Ma és holnap (október 12-13) a legutóbbi verseny helyszínén, Montmelóban teszteltek/tesztelnek, aztán átcuccolnak a majdnem szomszédos Alcañizba, ahol október 18. és 20. között folytatják majd a munkát.
Mint ahogy az várható volt, néhányan elhagyták a szériát, de érkezett utánpótlás is, pl. a FR 2.0-ás sorozatból.
Elhoztam a mai két teszt eredményét. Ezeket a képekre kattintva nagyobb méretben is megtekinthetitek, úgy még el is lehet olvasni. ;) :D

A vasárnapi versenyhez hasonlóan a mai két teszten is végig esett az eső.
Albert az első teszten nagyon sokat dolgozott, összesen 54 kört tett meg az esőáztatta pályán. Sokáig állt a második és harmadik helyen, végül ötödikként zárta az etapot. Egy óra pihi után aztán újra felbőgtek a motorok, délután kettőkor elkezdődött az újabb 4 órás tréning. Albert az első másfél órában elő se dugta a kocsi orrát a boxból, végül előkerült, és több megszakítás mellett huszonháromszor ment körbe a katalán aszfaltcsíkon. Délutáni legjobb ideje a nyolcadik helyhez volt elég. Holnap folyt. köv. :)

És ha már ennyit emlegettem, hogy vége a szezonnak, beszámolok arról is, h a szombati versenyen a negyedik rajtkockából indulva ötödik, vasárnap pedig a tizenkettedik rajthelyről startolva a tizedik pozícióban ért célba a hazai pályán versenyző Epsilon Euskadi pilóta, Albert Costa. A világbajnokságban pontegyenlőséggel az ötödik helyen zárt - Sten Pentus is 78 pontot gyűjtott, az észt versenyző azonban futamgyőzelmet is fel tud mutatni, ami ebben az évben Albertnek nem jött össze. :( Ám ez is elég szép eredménynek tekinthető, ha figyelembe vesszük, hogy ez volt az első éve ebben a szériában, valamint azt a tényt, hogy törött hüvelykujjal (és még így is folyton fülig érő szájjal) csinálta végig a szezont. Le a kalappal! :)

Valószínüleg a holnapi és a jövő heti teszt eredményeiről is beszámolok majd! :)