2011. december 3., szombat

Így látom én a Disney-katasztrófát...

Nyilván mindenkinek megvan a szuverén véleménye a Jedward Amerikába történő átigazolását illetően, és mivel szerencsére itt a kis blogocskám, elmondhatom az álláspontomat anélkül, hogy bárki bekussoltatna (nem mintha megsértődtem volna.) :D

Akkor nézzük, pro és kontra milyen érvek vannak a Disney mellett, és ellene.

Amerika egy óriási felvevőpiac. Ismerjük az Amerikai Álmot, ott még a kerítés is kolbászból van, mindenki él, mint Marci Hevesen. A tehetős szülők bármit hajlandók megadni tévén és videójátékokon nevelkedő, chipszet és McDonalds-os gyorskaját zabáló, a sportot még hírből sem ismerő, jócskán túlsúlyos csemetéiknek. Ha a Disney Channel-en meglátják az ikreket, és megszeretik őket, elegendő, ha pislognak kettőt, és máris az övék a Jedward logóval ellátott póló, pulcsi, kulcstartó, bögre, telefontartó, tolltartó, füzet, táska, kitűző, egyszóval bármi, amit a drága gyermek akar. Remélem, mondanom sem kell, hogy a Disney ezeket a termékeket nem a legalsóbb árkategóriában szándékszik forgalmazni. Az ebből származó bevétel nem kis summa lesz, amiből majd csurran-cseppen a fiúk bankszámlájára is - igaz, jócskán nem a teljes összeg, de nekik még így is megérné. Ezzel együtt továbbra sem gondolom azt, hogy el kellene adniuk magukat, hisz így is épp elég gazdagok. Igaz, ha úgy vesszük, eleve eladták magukat. Híresek, a közönségükből élnek (főleg a bevállalt reklámokból, mert ismerjük a lemezpiacot, tudjuk, hogy a koncertek és a lemezek eladásából maguk az énekesek alig profitálnak), de ezeket a morális kérdéseket most nem nyitnám meg, az egy külön posztot is megérne.
A Disney adását a világ szinte minden pontján sugározzák. Ha ott műsoruk lesz, rengetegen megismerik őket, sokkal többen, mint az X-Faktornak vagy az ESC-nek köszönhetően. Ez abból a szempontból jó, hogy itthon is ismertek lesznek, és nem Hannah Montana vagy ki a rák fog minden második plakátról mosolyogni, hanem a fiúk, ami azért jelentős minőségbeli javulás, már csak esztétikai szempontból is. Ez rajtunk még mindig nem segít, ugyanis igaz, hogy ahhoz, hogy eljöjjenek Magyarországra, az kellene, hogy népszerűek legyenek, csakhogy mellettünk még X számú másik országban is megugrik majd a népszerűségi mutató, és ha választani kell a menedzsmentnek, hogy honnan fogadnak el meghívást, tuti, hogy nem Magyarország mellett fognak dönteni. Így maradhat a szervezkedés, és lehet menni Ausztriába vagy Németországba találkozni velük - már aki megteheti.
Felmerül ellenérvként a távolság, mondván, ha olyan messze lesznek, még annyi esély se lesz, hogy lássuk őket, mint úgy, hogy Európában vannak. Ez bizonyos szempontból igaz, másrészt viszont ez a XXI. század, a távolság manapság már egyáltalán nem akadály - főleg úgy, hogy az ikrek ilyen aktívan használják a közösségi oldalakat (itt most elsősorban a Twitterre és a YouTube-ra gondolok, nem a Facebook-ra, aminek elfelejtették a jelszavát). És nem egy példa volt rá az elmúlt hetekben, hónapokban, hogy néhány nap alatt körbejárták a fél világot. Még fel sem ocsúdtunk, hogy elutaztak Amerikába, már vissza is értek, elintéztek pár dolgot Londonban, erre-arra szerte Európában, majd vissza a tengerentúlra... Szóval a távolság nem jelenthet gondot.
Az is felmerülhet ellenérvként, hogy majd elfelejtik az európai rajongóikat. Ezt kizártnak tartom. Talán naiv vagyok, de bízom bennük. :)
Az is kifogásolható tényező, hogy talán majd nem írnak twitteren, és nem frissítik a YouTube-csatornájukat. Kérdem én, mikor a Dream Factory-t forgatták, írtak twitteren? Nem. Pedig Európában voltak. Amikor a WoW Oh WoW klipforgatás miatt LA-ben voltak, majd utána New York-ban, írtak twitteren? Tettek fel egy rakás képet és videót? A válasz egy nagy IGEN. Szóval legnagyobb szívfájdalmamra ebbe sem tudok belekötni. Talán ezzel a közösségi aktivitással próbálták kompenzálni a távolságot, és azt bizonygatták, hogy attól, hogy Amerikában lesznek, rendszeresen üzennek majd nekünk. Ők talán már akkor tudták, hogy hamarosan hosszabb időre mennek, és azt próbálták sugallni, hogy részükről nem leszünk leszarva a távolból sem.
Az Államok mellett szól, hogy a srácok mindig oda vágytak, ott akartak igazán hírnevet szerezni, hogy közel legyenek Britney-hez, Taylor Swift-hez, Miley-hoz, a Jonas-tesókhoz, és a többi szerencsétlenhez, akik legnagyobb részét én speciel ki nem állhatom. Az a legfontosabb, hogy boldogok és kiegyensúlyozottak legyenek, mert akkor szórakoztatóak. De itt jön az a rész, hogy "értem én, hogy non-stop, de mikor van nyitva?" Tehát ez oké, de az elmúlt 20 évben tök jól megvoltak Írországban, nem értem, miért olyan sürgős, hogy Amerikába költözzenek.
A Disney a sorozataiban olyan színészeket alkalmaz, akik énekelnek is, a dalaikból pedig CD-ket adnak ki - imádom ezt az üzletpolitikát, hogy az utolsó bőrt is le akarják húzni mindenről... :/ Ha a srácok felénekelnének pár dalt a műsor miatt, vagy használnák a saját számaikat, azokkal is a Disney rendelkezne. Nem akarom, hogy kihasználják őket, és rajtuk nyerészkedjenek. :/
És a csatornáról lehetett korábban hallani ezt-azt, hogy miként bánik a kis védenceivel... Egyszerűen irtózom a tudattól, hogy rátelepszenek az ikrekre, és irányítják őket, megtiltanak nekik dolgokat - pl. a kis home-videók gyártását és közzétételét.
Remélem, John, Edward és Louis nagyon észnél voltak a megegyezésnél, mert nagyon nem mindegy, hogy milyen feltételekkel írták alá a szerződést - amennyiben már létrejött a kontraktus.
Ezek voltak az észérvek, amik nagyjából eszembe jutottak. Azt szoktam mondogatni, hogy mindig az eszünkre kell hallgatni, mert az érzelmek rossz tanácsadók. Én most mégis érzelmi alapon hangoztatom azt, hogy nem akarom, hogy a dizninél kössenek ki. :S Az egy undorító bagázs. Részemről rühellem az összes Disney Channel-es sztárocskát.
A vezetők pedig kizsákmányolják és túlhajszolják az ott dolgozó fiatalokat. Igaz, megfizetik őket, és híresek lesznek, de a pszichés és testi épségük veszélyeztetése árán valóban megéri???

P.S.: Az első bekezdésben leírtak természetesen erősen elferdítik a valóságot, direkt vettem cinikusra a figurát. Nyilvánvaló, hogy Amerikában óriási problémák vannak, ám a jóléti államok válsága nem ezen bejegyzés témája.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése